Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
domofony


Marcin Szczygielski w Rogozinie

8 sierpnia w Filii bibliotecznej w Rogozinie odbyło się spotkanie autorskie z jednym z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci i młodzieży, Marcinem Szczygielskim. 

Książki tego pisarza chętnie czytane są przez dzieci, nie mniej chętnie wybierane przez rodziców, jako lektura do wspólnego czytania, czy doceniane przez wszelkie gremia jurorskie oceniające w konkursach literackich książkę dziecięcą i młodzieżową.
Nie sposób wymienić chyba wszystkich nagród, jakie otrzymał za książki dla dzieci, ale warto wiedzieć, ze wielokrotnie był laureatem Konkursu Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej oraz trzy razy – Konkursu Literackiego imienia Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, organizowanego przez Fundację ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”. To wyjątkowy konkurs, w którym biorą udział książki przed publikacją, zgłaszane anonimowo. Szczygielski zdobył główne nagrody w tym konkursie w trzech kolejnych edycjach: za Arkę czasu, Czarny Młyn oraz za Teatr Niewidzialnych Dzieci. Jego debiut powieściowy dla dzieci to Omega – Książka Roku 2010 PS IBBY. Otrzymała także nagrodę Najpiękniejsza Książka Roku 2009 przyznaną przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i wyróżnienie w II Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. Marcin Szczygielski zgarnął także główną nagrodę Książka Roku PS IBBY 2016. Nominowane były aż dwie jego książki i za drugą z nich także otrzymał (drugą) nagrodę! Nagrodzone książki to Klątwa dziewiątych urodzin (trzeci tom serii o Mai i ciabci) oraz Teatr Niewidzialnych Dzieci.

Marcin Szczygielski jest również autorem książek dla dorosłych oraz sztuk teatralnych ( m.in. „Berek czyli upiór w moherze” sztandarowy spektakl w repertuarze warszawskiego Teatru Kwadrat)
Na spotkaniu w Rogozinie można było posłuchać fragmentów jego książek w interpretacji samego autora, kupić książkę i uzyskać autograf.
Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radzanowie w ramach programu „Żyj z głową – bezpiecznie i zdrowo”.
Fotorelacja pod linkiem: https://www.facebook.com/pg/Gmina-Radzanowo

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.     
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl