Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu listopad 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3
week 45 4 5 6 7 8 9 10
week 46 11 12 13 14 15 16 17
week 47 18 19 20 21 22 23 24
week 48 25 26 27 28 29 30
domofony


Tegoroczne działania na rzecz rozwoju kultury fizycznej i sportu

Na każdym samorządzie gminnym ciąży obowiązek systematycznego rozwijania kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców. Stąd inwestycje zarówno w duże obiekty sportowe, jak i w drobną infrastrukturę rekreacyjną.

Aby istniejące w naszej gminie boiska, hala sportowa, czy siłownie były efektywnie wykorzystywane, Wójt Gminy Radzanowo korzysta z „Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi”. Jest on uchwalany co roku i stanowi podstawę publicznego ogłaszania otwartych konkursów dla klubów sportowych i stowarzyszeń, które opracowują programy rozwijające sport i kulturę fizyczną zarówno wśród dzieci, jak i osób dorosłych.

Piłkarskie kluby sportowe działające na terenie gminy Radzanowo otrzymały na 2017 rok dotacje w kwotach: ULKS CIÓŁKOWO 20 000 zł i GLKS POLONIA RADZANOWO 10 000 zł. Środki te zostaną przeznaczone na szkolenia, zakup sprzętu sportowego oraz organizację i uczestnictwo w zawodach i imprezach sportowych.
Dla zapewnienia wsparcia i upowszechniania kultury fizycznej Wójt podpisał także umowy następującymi organizacjami:
- Stowarzyszenie „Nadzieja dla Wszystkich” z Rogozina, wysokość dotacji: 4 000 zł; przeznaczenie: kontynuacja działalności szkółki piłkarskiej dla ok. 25 chłopców i dziewczynek ze szkoły podstawowej oraz rozwijanie piłki nożnej wśród mieszkańców gminy Radzanowo, poprzez realizację systemu szkoleń i organizację zawodów sportowych. Projekt Stowarzyszenia zakłada również propagowanie aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego. Celem przedsięwzięcia jest również aktywizacja kulturalna mieszkańców, promocja gminy Radzanowo i szkoły w Rogozinie poprzez organizowanie zawodów sportowych.
- ULKS „ATLETA” z Radzanowa, wysokość dotacji: 3 000 zł; przeznaczenie: organizacja zajęć sportowych oraz sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców gminy Radzanowo promujących zdrowy styl życia.  Celem projektu jest poprawa kondycji ruchowej i równowagi, zwiększenie siły mięśni oraz poprawa elastyczności ciała i samopoczucia.
- ULKS „ATLETA” z Radzanowa, wysokość dotacji: 3 000 zł; przeznaczenie: organizacja masowych zawodów sportowych oraz sportowo-rekreacyjnych w dziedzinie lekkoatletyki - biegi przełajowe. Projekt zakłada kształtowanie postaw sprzyjających życiu bez uzależnień oraz popularyzację lekkiej atletyki w środowisku młodzieży szkolnej. Ma na celu wdrażanie nawyków kulturalnego zachowania, zgodnego z elementarnymi zasadami kultury osobistej i etyki moralnej.  Przedsięwzięcie jest również okazją do promocji zarówno gminy Radzanowo, powiatu płockiego, jak i województwa mazowieckiego.
- ULKS „OLIMPIA” z Radzanowa, wysokość dotacji: 10 000 zł; przeznaczenie: organizacja zajęć sportowych obejmujących m.in. fitness, siłownię i gry zespołowe. Projekt realizowany jest na hali sportowej Zespołu Szkół w Radzanowie, a jego adresatami są mieszkańcy w różnych grupach wiekowych, którzy dotychczas nie nabyli odpowiednich nawyków ruchowych, a także uczestnicy, którzy systematycznie pracują nad poprawą sprawności fizycznej. Projekt ukierunkowany jest na zdobycie umiejętności dbania o własne zdrowie, poprzez planowanie aktywności fizycznej i prawidłowe wykonywanie ćwiczeń fizycznych, a także znajomość racjonalnego odżywiania.
- ULKS „OLIMPIA” z Radzanowa, wysokość dotacji: 10 000 zł; przeznaczenie: uczestnictwo dzieci i młodzieży z terenu Gminy Radzanowo w turniejach i zawodach sportowych z zakresu piłki ręcznej. Realizacja projektu zapewnia możliwość systematycznego i powszechnego uczestnictwa młodzieży w rywalizacji sportowej, a tym samym podwyższania umiejętności gry w piłkę ręczną. Przedsięwzięcie ma również na celu integrowanie środowisk uczniowskich, rodzicielskich oraz nauczycielskich.
Warunki konkursu obligują wszystkich beneficjentów dotacji do skrupulatnego rozliczenia poniesionych wydatków oraz do sporządzenia sprawozdań rzeczowo-finansowych, obrazujących przebieg zrealizowanych projektów. 

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl