poprzednim miesiącu lipiec 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 27 1 2 3 4 5
week 28 6 7 8 9 10 11 12
week 29 13 14 15 16 17 18 19
week 30 20 21 22 23 24 25 26
week 31 27 28 29 30 31
domofony


Feryjne atrakcje bez chwili nudy

Zimowy odpoczynek od nauki dla blisko 200 dzieci i młodzieży mieszkających na terenie gminy Radzanowo upłynął pod hasłem: „FERIE BEZ NUDY”. Każdy z 10 dni wypełniony był wydarzeniami kulturalnymi, rekreacją oraz edukacją przez zabawę.

Uczestnicy skorzystali m.in. z warsztatów lepienia i szkliwienia glinianych ozdób,  współzawodnictwa na kręgielni, jazdy na łyżwach, czy nauki podstaw alpinizmu na ściance wspinaczkowej. Nie zabrakło również seansu bajkowego w kinie, pokazów w akwariach płockiego ZOO, zabawy w astronomów w planetarium, obserwacji słońca przez helioskop, pieczenia faworków oraz poszukiwania równowagi ciała i ducha na zajęciach AIKIDO. Kulminacyjnym punktem okazała się wycieczka do Oporowa i Żychlina; po zwiedzeniu rezydencji arcybiskupa Władysława Oporowskiego wzniesionej w XV w. uczestnicy odwiedzili Państwa Halinę i Jana Petera, którzy od 25 lat produkują bożonarodzeniowe opłatki. Na miejscu największy entuzjazm dzieci wywołała oczywiście możliwość skosztowania świeżo upieczonych opłatków oraz widok kolorowych opłatków, przeznaczonych do wigilijnego dzielenia się ze zwierzętami. 
FERIE BEZ NUDY to wspaniała alternatywa na aktywne i interesujące spędzanie wolnego od nauki czasu przez dzieci i młodzież z terenu gminy Radzanowo. Inicjatywę tą zapoczątkowała kilka lat temu rada rodziców przy Szkole Podstawowej im. Cz. Hińca w Rogozinie. Ubiegłoroczna decyzja Wójta Gminy Radzanowo Sylwestra Ziemkiewicza poszerzyła tę formułę do wymiaru ogólnogminnego. Program zyskuje coraz szersze grono chętnych; w tym roku blisko 200 osób w wieku 6-16 lat zadeklarowało udział w zajęciach, a codzienna frekwencja oscylowała w przedziale 100-130 uczestników.
Tegoroczną edycję charakteryzował szeroki wachlarz atrakcji, gdyż zarówno rodzice, jak i gminne instytucje odpowiedzialne za rozwój i edukację dzieci i młodzieży podjęły się współfinansowania planowanych wydarzeń. Organizatorzy tj. Zespół Szkolno-Przedszkolny z Rogozina, Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie oraz Zespół Szkół w Radzanowie otrzymali wsparcie finansowe także od rad rodziców z Radzanowa i Rogozina, które przeznaczyły m.in. środki finansowe pozyskane z odpisu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.  Ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników odegrali wolontariusze, w tym nauczyciele z Rogozińskiej podstawówki: Marlena Kącicka, Katarzyna Kobrzyńska, Małgorzata Konopacka, Małgorzata Majewska, Eliza Marszałek, Norbert Pałysa, Małgorzata Racka, Anna Śliwińska, Krystyna Tron, Agnieszka Tyńska, Magdalena Walawska, Maria Wieczorek, Marzena Woźniak-Trojanowska; ponadto Olga Sawicka (Szkoła Podstawowa w Ciółkówku), Stanisław Budnicki (Zespół Szkół w Radzanowie), Izabela Przybysz, Joanna Tybuś, Iwona Siekierska i Tomasz Siekierski (nauczyciele mieszkający w Radzanowie) oraz Beata Marciniak, Agnieszka Ziemkiewicz, Magdalena Pielaszewska, Radosław Karwowski, Elżbieta Zalewska, Piotr Majchrzak i Krzysztof Kosieliński.
FERII BEZ NUDY 2017 przyniosły najmłodszym mieszkańcom gminy Radzanowo wiele uśmiechów, radości i beztroskiej zabawy połączonej z edukacją, kulturą i sportem. Inicjatywa zbiera pochlebne opinie rodziców, którzy w ten przystępny sposób mogli uatrakcyjnić swoim pociechom zimowy odpoczynek od nauki.
 
Ankieta rodzica/opiekuna opiniująca program FERIE BEZ NUDY:

ANKIETA
 
Wypełnij, prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub złóż w formie papierowej w szkole Twojego dziecka.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl