Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu luty 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2
week 6 3 4 5 6 7 8 9
week 7 10 11 12 13 14 15 16
week 8 17 18 19 20 21 22 23
week 9 24 25 26 27 28 29
domofony


Spotkanie z mieszkańcami Ciółkowa

W piątek 15 stycznia odbyło się spotkanie władz gminy Radzanowo z mieszkańcami Ciółkowa. Inicjatorem spotkania był sołtys i równocześnie radny z tego terenu Krzysztof Sobczak. W spotkaniu udział wzięło większość Radnych oraz Wójt Gminy Sylwester Ziemkiewicz. Na zebranie przybyło ponad 80 mieszkańców. Głównym tematem była sprawa działki na której znajduje się sklep spożywczy oraz plac zabaw.

W pierwszej części zebrania Wójt Sylwester Ziemkiewicz przedstawił obecną sytuację nieruchomości oraz działania jakie gmina podjęła celem uregulowania stanu prawnego działki na której obecnie znajduje się plac zabaw. „Gmina nigdy nie rościła sobie praw do bycia właścicielem tej nieruchomości. Uregulowanie stanu prawnego tej działki było niezbędne min. do  inwestycji, która tam powstała tj. placu zabaw. Gmina zobligowana jest do posiadania prawa do terenu na którym inwestuje środki z funduszu sołeckiego czyli środki z budżetu gminy. Decyzją wydaną przez Starostę Płockiego gminie zostało zapisane użytkowanie, władanie samoistne tym terenem. Pozwoli to na dalszą rozbudowę placu zabaw oraz kolejne inwestycje w ten obiekt co jest korzystne dla miejscowości”- powiedział Wójt Gminy. Ponadto podziękował właścicielowi sklepu za przekazanie na cele wiejskiego placu zabaw dodatkowego gruntu będącego jego własnością. Zdecydowana większość zgromadzonych na sali mieszkańców Ciółkowa z dużą aprobatą przyjęła wyżej przedstawione rozwiązania.
Z sali słychać było głosy, że sprawa  ta była już omawiana na wcześniejszym zebraniu wiejskim i większość mieszkańców przychyliła się już wcześniej do uregulowania stanu przedmiotowej działki.
W kolejnej części spotkania poruszona została kwestia skargi złożonej do Rady Gminy przez mieszkańca Ciółkowa dotycząca działań sołtysa oraz kwestii zwołania zebrania sołeckiego, które odbyło sie z listopadzie 2015 roku. Przewodnicząca Rady Gminy Jolanta Sochacka szczegółowo przedstawiła zebranym na spotkaniu mieszkańcom Ciółkowa sprawę jaka została złożona na jej ręce. Mieszkańcy w ożywionej dyskusji wyrazili w większości swoją dezaprobatę co do przedstawionej skargi, natomiast wystąpienie Sołtysa Krzysztofa Sobczaka nagrodzili brawami.     
Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie ostatecznie rozwiąże wszelkie wątpliwości dotyczące nieruchomości - placu zabaw w Ciółkowie. Dzisiaj ponownie pokazaliście Państwo jaka jest wola większości mieszkańców Ciółkowa”– powiedział po spotkaniu w luźnych rozmowach z mieszkańcami Wójt Gminy Sylwester Ziemkiewicz.

 
Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl