poprzednim miesiącu lipiec 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 27 1 2 3 4 5
week 28 6 7 8 9 10 11 12
week 29 13 14 15 16 17 18 19
week 30 20 21 22 23 24 25 26
week 31 27 28 29 30 31
domofony


I Memoriał Stanisława Wochowskiego już za nami...

W sobotnie przedpołudnie na hali sportowej Zespołu Szkół w Radzanowie królował tenis stołowy. Dla upamiętnienia życia i dorobku trenerskiego Stanisława Wochowskiego zawodnicy i zawodniczki z pięciu gmin rozegrali I Memoriał Stanisława Wochowskiego, czyli Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Radzanowo.

Honorowy patronat nad imprezą objął Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Piotr Zgorzelski. Gośćmi specjalnymi rozgrywek byli Elżbieta Wakrzyńska – córka Stanisława Wochowskiego oraz insp. Jarosław Hofman – Komendant Miejski Policji w Płocku, który czynny udział w turnieju zakończył pełnym sukcesem. Sędzią głównym turnieju był Grzegorz Bor, sędzia Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
Mimo deszczowej pogody turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. 53 zawodników i zawodniczek przyjechało do nas z Gminy Bulkowo, Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Bodzanowie, Małej Wsi oraz z Płocka. Liczną i jak się okazało silną kadrę wystawiła Gmina Radzanowo, reprezentowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ciółkówku, Szkoły Podstawowej w Rogozinie, Szkoły Podstawowej w Radzanowie oraz grupę młodzieży i dorosłych zgłoszoną przez Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. Zmagania zawodników amatorów poprzedził mecz pokazowy rozegrany przez Aleksandrę Lau i Katarzynę Bagrowską, wielokrotnie utytułowane zawodniczki MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock, obecnie grające w II lidze tenisa stołowego.
 
WYNIKI I MEMORIAŁU STANISŁAWA WOCHOWSKIEGO:
Kategoria „Dziewczęta, rocznik 2003 i młodsze”:
1. Natalia Kosielińska, Szkoła Podstawowa w Radzanowie
2. Partycja Kawałek, Szkoła Podstawowa w Ciółkówku
3. Natalia Kobielska, Szkoła Podstawowa w Ciółkówku
 
Kategoria „Chłopcy, rocznik 2003 i młodsi”:
1. Jakub Kosieliński, Szkoła Podstawowa w Radzanowie
2. Michał Czubakowski, Szkoła Podstawowa Nr 20 z Płocka
3. Wiktor Smolicki, Szkoła Podstawowa Nr 20 z Płocka
 
Kategoria „Młodzież, rocznik 2002-1998”:
1. Kamil Dudek, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Bodzanowie
2. Patryk Szajewski, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Bodzanowie
3. Arkadiusz Kusy, Gmina Bulkowo
 
Kategoria „Dorośli, rocznik 1997 i starsi”:
1. insp. Jarosław Hofman, Gość specjalny turnieju
2. Krzysztof Kosieliński, Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie
3. Paweł Bauman, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Bodzanowie
 
Dyplomy i puchary wręczyli zwycięzcom Sylwia Witkowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciółkówku oraz Krzysztof Sobczak i Ryszard Jóźwiak, Radni Gminy Radzanowo.
Podejmując się organizacji rozgrywek chcieliśmy przede wszystkim przypomnieć, że przed laty w małej wiejskiej szkole w Ciółkówku pracował wielki pasjonat tenisa stołowego – Stanisław Wochowski. Bardzo skromny i pracowity człowiek, który choć sam nie uprawiał czynnie tej dyscypliny, jako trener doczekał się kadrowiczek Polski, indywidualnych i drużynowych Mistrzyń Polski w różnych kategoriach wiekowych. Spod Jego ręki wyszła m.in. Jadwiga Kawałek – kilkukrotna reprezentantka Polski oraz Mistrzyni Polski w grze indywidulanej z 1986 roku. Prezentację sylwetki i dorobku Pana Wochowskiego wzbogaconą wystawą części dyplomów, zdjęć i pucharów zdobytych indywidualnie i drużynowo przez Jego podopieczne przygotowały Sylwia Witkowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciółkówku i Iwona Zalewska, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Ciółkówku. Czytamy w niej m.in.: „Za szczególne osiągnięcia sportowe pan Wochowski w 1989 roku został wyróżniony plakietką Polskiego Związku Tenisa Stołowego . Jako liczący się trener tenisa stołowego, w 1984 roku w wyniku plebiscytu organizowanego przez Tygodnik Płocki uzyskał tytuł Trenera Roku. Za szczególne zaangażowanie w pracy zawodowej i społecznej  w 1976 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Ponadto uhonorowany tytułem Zasłużony dla wychowania fizycznego dla województwa warszawskiego (1976), województwa płockiego (1988), nagrodą Ministra Oświaty i Wychowania (1975).
 

Za pomoc w organizacji turnieju składamy serdeczne podziękowania: Grzegorzowi Borowi – Sędziemu Głównemu PZTS za merytoryczne wsparcie i poprowadzenie rozgrywek, Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół w Radzanowie za udostępnienie obiektu, Dyrekcji i Pracownikom Szkoły Podstawowej w Ciółkówku za prezentację oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Gminy Radzanowo za przygotowanie i sfinansowanie poczęstunku. 
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za emocje i postawę fair play.

 

Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl