Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu styczeń 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31
domofony


XVI Jesienny Bieg Przełajowy na Mazowszu

Już po raz szesnasty Uczniowski Klub Sportowy „Atleta” i Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie zorganizowali Jesienny Bieg Przełajowy na Mazowszu. Zawody odbyły się 24 września 2015 roku na boisku za przedszkolem i ulicach pobliskiego osiedla domków jednorodzinnych.

Bieg propaguje sport i profilaktykę oraz promuje gminę Radzanowo, powiat płocki i województwo mazowieckie. Cele sportowe to głównie popularyzacja lekkiej atletyki w środowisku młodzieży szkolnej i upowszechnianie sportu rekreacyjnego oraz rywalizacja drużynowa szkół podstawowych i gimnazjalnych w kategoriach chłopców i dziewcząt. Poprzez udział w biegach przełajowych propagujemy zdrowy styl życia od przedszkola do dojrzałości w trzeźwości, kształtujemy właściwe postawy i zachowania wśród uczestników biegu.
Sponsorami imprezy była Gmina Radzanowo oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radzanowie, Agromin ZHU Krzysztof Grabarczyk, Wielobranżowa Działalność Handlowa Klekowicka Anna, Bank Spółdzielczy w Płocku Oddział w Radzanowie. Opiekę medyczną nad imprezą sprawował – NZOZ „Medicines” Łubki Nowe. Współpraca – Gminne Centrum Informacji w Radzanowie – oprawa medialna Agnieszka Ziemkiewicz.
W biegach uczestniczyli uczniowie i uczennice szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli (klas „zero”) z gminy Radzanowo i okolicznych gmin i powiatów oraz inne chętne osoby. W dwudziestu dwóch kategoriach biegowych uczestniczyło 683 zawodników (363 chłopców i 320 dziewcząt). W porównaniu z rokiem ubiegłym ponad 100 uczestników więcej. Byli to uczniowie ze Szkół Podstawowych z: Bodzanowa, Blichowa, Bulkowa, Ciółkówka, Nowego Miszewa, Radzanowa, Rogozina, Smardzewa, Kobylnik, Święcieńca i SP 13 z Płocka, gimnazjów z: Blichowa, Radzanowa, Bulkowa, Małej Wsi, Klubu DELTA z Płocka oraz przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola z Radzanowa, a także  – 4 mężczyzn i 3 kobiety w ostatnich dwóch kategoriach „Bieg Trzeźwości”. Udział w zawodach brali również nauczyciele opiekujący się dziećmi i młodzieżą, uczniowie kibicujący, a nie startujący w zawodach oraz rodzice i inni mieszkańcy Radzanowa i okolic.
Zawody rozpoczęli Dyrektor Zespołu Szkół w Radzanowie Bolesław Urbaniak oraz prezes UKS Atleta Ireneusz Gontarek. Wójt Gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz powitał wszystkich uczestników zawodów oraz podkreślił znaczenie sportu i propagowanie zdrowej rywalizacji w rozwoju młodych ludzi.
W czasie biegów nad porządkiem czuwało kilkunastu sędziów na trasach oraz na boisku – na starcie, mecie i w biurze zawodów. Byli to nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Radzanowie. Opiekę nad uczniami sprawowali opiekunowie grup.
Po ukończonych biegach każdy uczestnik mógł napić się ciepłej herbaty przygotowanej przez nasze panie woźne. Zawodnicy na mecie otrzymywali okazjonalny button. Dla zwycięzców indywidualnych były medale, dyplomy i koszulki sportowe z logo biegu oraz statuetka dla zdobywcy I miejsca. W „Biegu Trzeźwości” medaliści otrzymali również nagrody rzeczowe. W klasyfikacji drużynowej chłopców i dziewcząt szkół podstawowych i gimnazjalnych nagrodzeni otrzymali puchary. Wylosowano wśród wszystkich uczestników biegów dla dzieci i młodzieży dwadzieścia jeden nagród ufundowanych przez Starostę Powiatu Płockiego pana Mariusza Bieńka, który objął Honorowym Patronatem naszą imprezę sportową.
Głównym organizatorem zawodów, jak każdego roku, był prezes UKS „Atleta” Ireneusz Gontarek, współorganizatorami Monika Wolińska i Elżbieta Podwiązka.

Dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy za rok.
Sekretarz UKS „Atleta” Monika Wolińska

 
Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl