Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu luty 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2
week 6 3 4 5 6 7 8 9
week 7 10 11 12 13 14 15 16
week 8 17 18 19 20 21 22 23
week 9 24 25 26 27 28 29
domofony


Wieczór Sobótkowy 2015

Dnia 20 czerwca na placu przy Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie odbył się Wieczór Sobótkowy – w tradycji słowiańskiej obchodzone w okresie przesilenia letniego święto jedności, połączenia ognia i wody, Słońca i Księżyca, mężczyzny i kobiety, urodzaju i płodności, miłości i radości. W Radzanowie od wielu już lat jest to plenerowa impreza, w czasie której mieszkańcy i zaproszeni goście tańcem, muzyką i wspólną zabawą świętują do białego rana.

Współorganizatorami tego event’u byli: Wójt Sylwester Ziemkiewicz i Rada Gminy Radzanowo, Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, Gminne Centrum Informacji oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Radzanowo.Spośród zaproszonych gości  na uroczystość przybyli Poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Radni Powiatu Płockiego: Paweł Jakubowski i Paweł Tokarski oraz Radni Gminy Radzanowo, a towarzyszył im Wójt Gminy Sylwester Ziemkiewicz.
W części artystycznej Wieczoru Sobótkowego dzieci i młodzież ze wszystkich gminnych placówek oświatowych i kulturalnych przedstawiła swój dorobek artystyczny, bawiąc publiczność śpiewem, tańcem, a także satyrą. Uroczystość rozpoczęła się od występu najmłodszych artystów, czyli przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Radzanowie, których w śpiewie i tańcu wspierała Cecylia Wójcik. W tańcu nowoczesnym oraz w skeczu kabaretowym wystąpiły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ciółkówku, których przygotowały Iwona Zalewska i Olga Sawicka. Różnorodne talenty zaprezentowali wykonawcy z Rogozina, a więc: zespół tańca ludowego „Małe Rogozino”, zespół muzyczny ADHD oraz soliści – Eryk Zieliński i Damian Ogieniewski z zespołem fletowym „Bułka z masłem”. Towarzyszyli im nauczyciele: Małgorzata Grabowska-Panek, Małgorzata Majewska, Norbert Pałysa, Robert Majewski oraz Jerzy Jakowski. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radzanowie zaprezentowali energetyczne układy  hip-hopowe. Ich starsze koleżanki i koledzy z Gimnazjum Publicznego w Radzanowie rozśmieszali publiczność przedstawieniem kabaretowym, przygotowanym pod kierunkiem Jolanty Sinko. Silną reprezentację wystawiło także Centrum Kultury i Sporty w Radzanowie: debiutantka Olga Florczak oraz Daria Maciejewska, Adrian Sobczak, Kinga Siedlich, Natalia Benirowska i Alicja Atlak to podopieczni CKiS,  których talenty kształtuje Romuald Podress, instruktor śpiewu.
Po swoistym przeglądzie uczniowskich talentów na scenie pojawił się wielokrotnie utytułowany Chóru „Złota Jesień”, który ze znanym powszechnie zaangażowaniem i pasją zaprezentował kilka swoich sztandarowych utworów. Część artystyczną zamykał zespółmuzyczny VATAHA, ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność.
Organizatorzy zadbali także o atrakcje współtowarzyszące występom. Najmłodsi chętnie korzystali z kącika z malowaniem buziek, kącika plastycznego, zabaw na trampolinie i zjeżdżalni oraz waty cukrowej. Dla starszych przygotowano poczęstunek, czyli grochówkę oraz chleb z wiejskim smalcem i ogórkami.
Za największą atrakcję Wieczoru Sobótkowego uznawano tradycyjne dla Nocy Świętojańskiej wyplatanie wianków oraz ich uroczyste wodowanie w pobliskim stawie. Pochód radzanowskich Świtezianek, ubranych w białe szaty, z jaśminowymi wiankami na głowach był obiektem zachwytów publiczności, która licznie zgromadziła się nad stawem im. Jana Kochanowskiego w Radzanowie.
Organizatorzy wielokrotnie kierowali swe podziękowania do sponsorów, darczyńców i wolontariuszy, bez wsparcia których ta uroczystość na pewno nie miałaby aż tak pięknej oprawy.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl