Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu styczeń 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31
domofony


I spotkanie Forum Przedsiębiorczości

W piątek 27 marca 2015 roku odbyło się I spotkanie Forum Przedsiębiorczości Gminy Radzanowo pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Piotra Zgorzelskiego i Starosty Płockiego Mariusza Bieńka.

Podczas spotkania powołana została Społeczna Rada Biznesu, dobrowolne zrzeszenie przedsiębiorców z terenu Gminy Radzanowo, prowadzących działalność w naszej Gminie, jak i mieszkańców Gminy, którzy prowadzą działalność w innej miejscowości. Celem działania Rady jest w szczególności współpraca z Wójtem Gminy Radzanowo w zakresie opiniowania strategicznych z punktu widzenia rozwoju Gminy zamierzeń dotyczących w szczególności:

  • inwestycji w formule partnerstwa publiczno – prywatnego,
  • planów zagospodarowania przestrzennego,
  • wieloletnich planów inwestycyjnych,
  • wypracowanie propozycji rozwiązań w zakresie regulacji podatkowych obowiązujących na terenie Gminy
  • tworzenie wspólnej płaszczyzny porozumienia przedsiębiorców i samorządu
  • dbanie o prestiż lokalnego środowiska gospodarczego i przestrzeganie etyki biznesu
  • umacnianie zasad gospodarki rynkowej,
  • prowadzenie działalności dobroczynnej

Tworzenie wspólnej płaszczyzny porozumienia między samorządem i przedsiębiorcami jest bardzo istotna, dlatego też Rada będzie miała możliwość składania wniosków, propozycji inicjatyw, jak również opiniowania dokumentów dotyczących szeroko pojętego rozwoju Gminy.
Miłym akcentem piątkowego spotkania z przedsiębiorcami było wręczenie Listów Gratulacyjnych od Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego, Posła Piotra Zgorzelskiego, Starosty Płockiego Mariusza Bieńka i Wójta Gminy Radzanowo Sylwestra Ziemkiewicza z okazji 25 – lecia polskiej transformacji w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz za zaangażowanie w wkład i rozwój polskiej gospodarki.. Wyróżnionych zostało dwudziestu przedsiębiorców z terenu Naszej Gminy.
W pierwszym spotkaniu Forum Przedsiębiorczości uczestniczyli: Wójt Gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz i Radni Gminy Radzanowo na czele z Przewodniczącą Jolantą Sochacką - inicjatorzy spotkania oraz zaproszeni goście: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Piotr Zgorzelski, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Płocki Iwona Sierocka, Prezes Izby Gospodarczej Regionu Płockiego Jan Brudnicki, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Małgorzata Bombalicka, Pan Wojciech Wróblewski z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Pan Rafał Romanowski z Mazowieckiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Płocku Jarosław Mioduski.
Druga cześć spotkania przebiegła pod znakiem merytorycznych, rzeczowych prezentacji przygotowanych przez specjalistów z Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku, Mazowieckiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz dyskusji.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl