Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu lipiec 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 27 1 2 3 4 5
week 28 6 7 8 9 10 11 12
week 29 13 14 15 16 17 18 19
week 30 20 21 22 23 24 25 26
week 31 27 28 29 30 31
domofony


Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2019

Organizowane w Gminie Radzanowo obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada już od pięciu lat gromadzą mieszkańców i zaproszonych gości na wspólnym celebrowaniu radości z życia w wolnej i suwerennej Ojczyźnie.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. Franciszek Stepnowski, proboszcz parafii św. Floriana w Radzanowie. W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele samorządu, mieszkańcy, harcerze oraz druhny i druhowie OSP Radzanowo, OSP Woźniki, OSP Juryszewo i OSP Nowe Boryszewo. Poczty sztandarowe wystawiły najważniejsze lokalne instytucje i organizacje – Szkoła Podstawowa w Radzanowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie, OSP Radzanowo, OSP Woźniki i Polskie Stronnictwo Ludowe. W homilijnych rozważaniach o niepodległości naszej Ojczyzny ksiądz proboszcz zwrócił szczególną uwagę na siłę polskiego chrześcijaństwa przepełnionego modlitwą, która towarzyszyła naszym przodkom w momentach triumfalnych jak i podczas 123-letniej niewoli, winna towarzyszyć nam – żyjącym współcześnie, jak i przyszłym pokoleniom Rodaków. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz pod obelisk upamiętniający lokalnych bohaterów walk narodowo-wyzwoleńczych. Uroczysta zmiana warty i apel poległych, podczas którego harcerze z radzanowskiej drużyny „Wędrowne Ptaki” (przyg. dh Jolanta Sochacka) i rogozińskiej drużyny „Wilcza Wataha” (przyg. dh Iwona Zalewska i dh Kamil Jakubowski) przywoływali nazwiska i notki życiorysów żołnierzy, łączników, działaczy społecznych, nauczycieli i mieszkańców, przebiegały w bardzo podniosłej atmosferze. W hołdzie wszystkim poległym symboliczną biało-czerwoną wiązankę złożył wójt Sylwester Ziemkiewicz. W swoim wystąpieniu podkreślił, że obchody 11 listopada w gminie Radzanowo mają ponadczasową wartość, gdyż opierają się o wspólnotowe świętowanie radości z życia w niepodległej Polsce.
Ostatnią częścią obchodów był koncert zorganizowany w Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, podczas którego zgromadzona publiczność wspierała występujących artystów wspólnym śpiewem najbardziej znanych polskich pieśni patriotycznych. Tradycyjnie program artystyczny rozpoczęło odśpiewanie całości „Mazurka Dąbrowskiego”. Po „Ułanach”, „Pierwszej Brygady” i „Sercu w plecaku” zabrzmiała również dramatyczna w swym przekazie „Kolęda Warszawska”. Obok wokalistów CKiS przygotowanych przez Agnieszkę Orankiewicz i chóru „Złota Jesień” z Robertem Majewskim wspaniały popis dały przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Radzanowie pod kierunkiem dyr. Izabeli Tomaszewskiej oraz chórzystki Szkoły Podstawowej w Radzanowie pod kierunkiem Tomasza Zalewskiego. Za pomoc w organizacji składamy podziękowania wszystkim instytucjom i organizacjom, które włączyły się w uroczystości Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

FOTORELACJA

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl