Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu listopad 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3
week 45 4 5 6 7 8 9 10
week 46 11 12 13 14 15 16 17
week 47 18 19 20 21 22 23 24
week 48 25 26 27 28 29 30
domofony


FESTYN NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI PODSUMOWANIE

Sobotni FESTYN NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI stał się okazją do wspólnej zabawy i integracji międzypokoleniowej dla mieszkańców naszej gminy.
W zaprezentowanym programie artystycznym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Amatorzy rockowego brzmienia podziwiali występ Zespołu VATAHA, który mimo panującego upału nie zawiódł swoich fanów mocnym brzmieniem i charyzmą.

Usłyszeliśmy zarówno utwory z debiutanckiego krążka, jak i nowości, które znajdą się w przygotowywanym na jesień albumie „Dokąd”. Z ludowym repertuarem przyjechali ze Słubic Grzybowianki & Grzybowiacy Zespół Ludowy im. Cecylii Milczarek; zaprezentowane przyśpiewki przy akompaniamencie bębna, skrzypiec i akordeonu publiczność nagradzała gromkimi brawami. Równie ciepło przyjęto liryczno-rozrywkowy repertuar Anny Czachorowskiej Anna, czyli Ani C – finalistki Szansy na Sukces. W recitalu pt. „Miłość niejedno ma imię” znalazły się przede wszystkim utwory autorskie z nagrywanego właśnie albumu „Smak Poranka”. Z kolei o urokach i mankamentach życia seniora zaśpiewał Chór „Złota Jesień” z Robert Majewski tym razem w roli i dyrygenta, i akompaniatora. Wieczorną część koncertową rozpoczął Zespół ADHD w Rogozina, czyli Martyna Murawska, Eryk Zieliński, Kacper Marciniak, Bartosz Jezierski, Marcin Ostrowski i Norbert Pałysa. Płynnie zmieniający się skład osobowy w żadnej mierze nie obniża jakości brzmienia zespołu. Za sprawą swojego mentora Norberta Pałysy zwykle sięgają po polski rock. Coraz odważniej podejmują się interpretacji hitów anglojęzycznych, jak „Shallow” (LadyGaga & Bradley Cooper).
Wspaniała rywalizacja fair play wywiązała się między drużynami startującymi w tegorocznej "Sołtysiadzie". Wbijanie gwoździ na czas, rzut kapeluszem sołtysa, obieranie ziemniaków, czy wspólny śpiew to tylko przykłady konkurencji, w jakich zmierzyły się drużyny czterech sołectw naszej gminy. I choć wspólnym mianownikiem była dobra zabawa, każdy team mocno angażował się, by stanąć na podium. Ostatecznie nagrodę pocieszenia otrzymali debiutanci z Trębina za zajęcie miejsca 4., lokatę 3. zajęło Radzanowo, 2. – Białkowo, a tytuł sprzed roku obronili zawodnicy Męczenina. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą zabawę.
Konkurencje zręcznościowe „Sołtysiady” to jedna z form zachęcania mieszkańców całej gminy do wspólnej zabawy i integracji. Podobny charakter, choć dotąd nie konkursowy, ma przygotowywanie stoisk promocyjnych. Tegoroczni wystawcy proponowali same wspaniałości. Seniorki z Gminnego Koła PPUTW częstowały ruskimi pierogami, kluskami ziemniaczanymi i ciastem drożdżowym. Zakątek nad Słupianką z Białkowa – od dziś znany jako Koło Gospodyń Wiejskich – serwował pyszne ciasta, kawę i najznakomitszą w okolicy lemoniadę. Stowarzyszenie „Anielski Kredens” z Rogozina przygotowało niezwykle kolorowy kram rękodzieła, od szkatułek po kuchenne ściereczki i fartuszki. Ogromny kunszt i precyzję widać było w przygotowaniu bajecznego wręcz kramu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Drogowiec” ze Stróżewka. Wśród serwowanych tam pyszności znalazło się m.in. ciasto marchewkowe i pajda chleba ze smalcem. Wszyscy wystawcy otrzymali podziękowanie; dyplomy i drobne upominki wręczyli: Piotr Zgorzelski Poseł na Sejm RP, Sylwester Ziemkiewicz Wójt Gminy Radzanowo i Paweł Jakubowski – radny powiatu płockiego.
Sobotnie wydarzenie było również okazją do zakończenia realizacji projektu "Rękodzieło łączy" Zakątek nad Słupianką z Białkowa. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce - Działaj Lokalnie oraz Ośrodka DL Fundacja "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem" i Powiatu Płockiego
Jak przyznał w swoim wystąpieniu wójt Sylwester Ziemkiewicz, takie wydarzenia jak sierpniowy festyn w Radzanowie są wyśmienitą okazją do wspólnej integracji, rozmów i zabawy dla wszystkich mieszańców naszej gminy i zaproszonych gości. Podziękował artystom za występy i wystawcom za przygotowane specjały, życząc wszystkim życzył miłych wrażeń z pobytu w Radzanowie.
Zabawę taneczną do późnych godzin nocnych poprowadził Zespół TALIZMAN oraz DJ Adrian.
Organizatorami FESTYNU NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI byli Wójt i Rada Gminy Radzanowo, Centrum Kultury i Sportu, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Radzanowo, Gminne Centrum Informacji oraz Zakład Gospodarczy przy UG w Radzanowie. Sponsorami konkursu „Sołtysiada” byli: Sylwester Ziemkiewicz – wójt gminy Radzanowo, Paweł Jakubowski – radny powiatu płockiego, TOLEX-MET Artur Kupniewski.
Fotorelacja

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl