Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu styczeń 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31
domofony


Wieczór Sobótkowy 2019

Magiczna noc letniego przesilenia w gminie Radzanowo od wielu już lat jest związania z celebrowaniem Nocy Świętojańskiej. Konkursowe wyplatanie wianków, przejście z nimi w uroczystym orszaku nad stawy i puszczanie na wodę to elementy kultywowania staropolskiej tradycji. To również moment zwieńczenia sezonu kulturalnego, stąd prezentacje artystyczne dorobku sekcji wokalnych i tanecznych, zespołów i chórów działających w Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie.

Oficjalnego otwarcia tegorocznej Sobótki w imieniu wszystkich organizatorów dokonał Sylwester Ziemkiewicz, wójt gminy Radzanowo, który życzył wszystkim wspaniałych wrażeń. W programie artystycznym prezentowało się wielu małoletnich wokalistów CKiS, których ze wzruszeniem podziwiali przede wszystkim rodzice i dziadkowie. Nie zabrakło także „Fitness Dynamitek”, energetycznych tancerek „Czarnej Magii” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Rogozina oraz zachwycających grup tanecznych CKiS - „Pink Power” i „Little Monster”. Wspaniałym koncertowaniem na żywo prezentowały się zespoły No Name i ADHD oraz Chór „Złota Jesień”. Instruktarzu o prawidłowym udzielaniu pierwszej pomocy udzieliła Monika Ulicka z wolontariuszami PCK Oddział w Płocku. Występy artystyczne zakończyły prezentacje zespołów wokalnych Szkoły Podstawowej w Radzanowie. Popisom scenicznym towarzyszyły atrakcje dodatkowe.
Dla dzieci i młodzieży dostępne były tzw. dmuchańce, eurobangee, przejażdżki kucykiem, podróżowanie Ciuchcią Tumską. Członkinie Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Radzanowo przygotowały natomiast kącik zabaw kreatywnych, wyplatanie warkoczyków, tatuaże z henny, blizny i krwawiące rany, a także malowanie buziek. Z kolei Sekcja Wędkarska po raz kolejny zapraszała do wspólnego pływania po radzanowskich stawach. Nieocenioną rolę w przygotowaniu wydarzenia odegrali swoimi własnymi stoiskami Partnerzy wydarzenia tj. Stowarzyszenie „Anielski Kredens” z Rogozina; Warsztat Terapii Zajęciowej z Męczenina; Wesoła Chatka z Boryszewa; Zakątek nad Słupianką z Białkowa; Gminne Koło PPUTW z Małej Wsi; Gminne Koło PPUTW z Radzanowa;
Program artystyczny przeplatany był wręczaniem nagród w różnorodnych konkursach. Klub GLKS Polonia Radzanowo rozstrzygnął „na gorąco” dziecięce zmagania plastyczne na flagę klubową; za najlepszą została uznana praca Julii Lis, kolejne miejsca zdobyli Bartosz Sendzicki i Grzegorz Rutkowski, zaś miejsce IV ex aequo zajęli: Fabian Gołębiowski, Paweł Czapliński, Kacper Pesta i Krystian Stefański. Laureatom konkursu międzygminnego pn. „Symbole Solidarności” bardzo cenne nagrody rzeczowe wręczył Paweł Jakubowski, radny Powiatu Płockiego; konkurs realizowany był bowiem w ramach projektu „W duszy gra… Solidarność” dotowanego przez Powiat Płocki. Z kolei pomysłodawca konkursu „Bezpieczni w ruchu drogowym podczas wakacji” – Robert Tokarski, radny gminy Radzanowo przyznał nagrodę główną w postaci wspaniałego roweru Pawłowi Czaplińskiemu; nagrody - wyróżnienia w tym konkursie otrzymały ponadto Julia Politowska i Wiktoria Pranczk. Spore emocje towarzyszyły ogłoszeniu wyników konkursu na „Najpiękniejszy wianek sobótkowy w gminie Radzanowo”. Wzięło w nim udział aż 8 grup reprezentujących lokalne sołectwa. Jak podkreślały jurorki, tegoroczne wianki były prawdziwymi arcydziełami. Zwycięzcą nagrody głównej, ufundowanej przez Radnych Gminy Radzanowo, okazała się debiutująca w zmaganiach Nieformalna Grupa „Trzy Pokolenia” ze Szczytna. Miejsce II zajęły „Diabełki Sołtysa” z sołectwa Radzanowo-Lasocin, które otrzymały nagrodę ufundowaną przez członków Sekcji Wędkarskiej. Miejsce trzecie, premiowane nagrodą dyrektora CKiS, zdobyła natomiast Rada Sołecka ze Ślepkowa Szlacheckiego. Pozostałymi uczestnikami konkursu wiankowego były również: Samorządowe Przedszkole w Radzanowie, Stowarzyszenie Wesoła Chatka z Boryszewa, Zakątek nad Słupianką z Białkowa, Świetlica Wiejska z Męczenina oraz Grupa Nieformalna z Brochocina. Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłowości i artyzmu wykonania wianków. Wieczór Sobótkowy zakończył się tradycyjnie przejściem korowodu z wiankami, ich puszczeniem na wody radzanowskich stawów oraz zabawą taneczną do samego świtu prowadzoną przez Bogdana Pielaszewskiego i Michała Cioska.
Organizatorami wydarzenia byli: Wójt i Rada Gminy Radzanowo, Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Radzanowo, Gminne Centrum Informacji, Sekcja Wędkarska. Wśród Sponsorów, dzięki którym atrakcje dla dzieci dostępne były nieodpłatnie, znaleźli się: Sylwester Ziemkiewicz - wójt gminy Radzanowo, „TOLEX-MET” Artur Kupniewski, Paweł Jakubowski - radny powiatu płockiego, Starostwo Powiatowe w Płocku, Justyna i Piotr Lewandowscy, Firma MALAGA Jolanta i Kazimierz Ślepowrońscy, MDP Dublas i Idźkowscy Sp.j., Firma NADAR Dariusz Krysiak, Kancelaria Podatkowa Ewa Przygoda, Szkółka Iglaków „NATALIA” Krzysztof Kosieliński, Krzysztof Janecki - radny gminy Radzanowo. Wszystkim Sponsorom serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl