Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu wrzesień 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 35 1
week 36 2 3 4 5 6 7 8
week 37 9 10 11 12 13 14 15
week 38 16 17 18 19 20 21 22
week 39 23 24 25 26 27 28 29
week 40 30
domofony


VI Turniej Sołectw - podsumowanie

W sobotni poranek miłośnicy piłki nożnej spotkali się na hali sportowej w Radzanowie, gdzie po raz szósty rozegrany został piłkarski Turniej Sołectw o Puchar Wójta i Rady Gminy Radzanowo.
Do rozgrywek pierwotnie zgłosiło się 9 drużyn; w szranki stanęło ostatecznie 8 zespołów: Ciółkowo, Dźwierzno, Juniorzy, Nowe Boryszewo, Oldboy’s Polonia, Radzanowo, Radzanowo-Dębniki i Woźniki.

Uroczystego otwarcia turnieju, z pierwszym kopnięciem piłki włącznie, dokonała Jolanta Sochacka, przewodnicząca Rady Gminy Radzanowo. Rywalizacja turniejowa wymagała ogromnego zaangażowania, skupienia, a niekiedy prawdziwej walki z własnymi słabościami. W 12 meczach fazy grupowej padło łącznie 36 goli. Awans do półfinału z pierwszego miejsca wywalczyło Nowe Boryszewo i Ciółkowo, a z drugiego – Radzanowo i Radzanowo-Dębniki.
W pierwszym starciu półfinałowym Nowe Boryszewo pokonało Radzanowo-Dębniki 3:1. Z kolei mecz między Ciółkowem a Radzanowem jak zawsze był pojedynkiem pełnym emocji, gry nerwów i wytrzymałości psychologicznej do samego końca. Tym razem przy wyniku 1:2 dla Ciółkowa sędzia pokazał zawodnikowi Radzanowa czerwoną kartkę; gra w osłabieniu zmotywowała radzanowską drużynę do walki i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. O kolejności awansu zdecydowały więc rzuty karne, w których Radzanowo pokonało Ciółkowo 3:2. W finałowym meczu o brąz także padł remis (1:1), ale po rzutach karnych 2:1 Ciółkowo pokonało Radzanowo-Dębniki. Pojedynek Mistrzów rozegrały tym razem drużyny Radzanowa i Nowego Boryszewa, ale zwycięzcami okazali się ostatecznie zawodnicy Radzanowa.
Zatem oficjalnie ogłaszamy wyniki VI Turniej Sołectw o Puchar Wójta i Rady Gminy Radzanowo:
I. Radzanowo, II Nowe Boryszewo, III Ciółkowo- Ciółkówko, IV Radzanowo-Dębniki, V Woźniki, VI Dźwierzno, VII Juniorzy, VIII Oldboy's Polonia.
Najlepszy Strzelec: Filip Orłowski (Nowe Boryszewo). Najlepszy Zawodnik: Rafał Bratkowski (Radzanowo). Najlepszy Bramkarz: Piotr Majchrzak (Oldboy's Radzanowo).
Podsumowania całego wydarzenia dokonał Wójt Sylwester Ziemkiewicz, który pogratulował wszystkim zawodnikom startu w turnieju i podziękował za współtworzenie pięknych, czasem niezwykle emocjonujących widowisk sportowych.
W ceremonii dekoracji zawodników wzięli również udział współorganizatorzy - Radni Gminy Radzanowo: Urszula Jaszczak, Katarzyna Makowska, Sławomir Trojanowski, Krzysztof Sobczak, Kazimierz Gajewski, Krzysztof Janecki, Marcin Woźniak. W czasie turnieju gościliśmy ponadto Roberta Tokarskiego, Kamila Raczyńskiego i Jacka Szymańskiego.
Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy arbitrom - Wojciechowi Młotkowskiemu i Kamilowi Rzechółko oraz pielęgniarce Jadwidze Sokołowskiej, która w tym roku miała niestety mnóstwo pracy przy udzielaniu pomocy medycznej.
Oprawę medialną wydarzenia prowadzili Agnieszka Ziemkiewicz i Radosław Karwowski.
Wszystkim drużynom i zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za walkę fair play. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Magdalena Kosielińska,
koordynator VI Turnieju Sołectw

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl