Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu czerwiec 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 23 1 2 3 4 5 6 7
week 24 8 9 10 11 12 13 14
week 25 15 16 17 18 19 20 21
week 26 22 23 24 25 26 27 28
week 27 29 30
domofony


Podsumowanie 27. Finału WOŚP w Gminie Radzanowo

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Radzanowo to prawdziwy festiwal empatii, hojności i współdziałania. Efektem finansowym wielogodzinnego kwestowania jest zbiórka rekordowej kwoty 34 318,81 zł. Ważniejsze jest jednak to, że spotykając się na niedzielnym koncercie finałowym stworzyliśmy prawdziwe Święto Dobroczynności. Warto było, bo tegoroczna akcja dedykowana „DZIECIOM MAŁYM I BEZ FOCHA” wyposaży specjalistyczne szpitale dziecięce w całej Polsce.

Już od wczesnych godzin niedzielnego poranka grupa 50. wolontariuszy wraz z rodzicami i opiekunami zbierała datki to puszek. Tuż po godzinie 15:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Radzanowie rozpoczął się finałowy koncert, podczas którego artyści - od przedszkolaków po seniorów - prezentowali swoje wszechstronne talenty. Publiczność żywo reagowała na te popisy artystyczne. Gorąco przyjęto dziecięce grupy taneczne CKiS „PINK POWER”, „BĄBELKI” oraz energetyczną „CZARNĄ MAGIĘ” z Rogozina. Za to debiutująca w publicznych prezentacjach grupa „FITNESS DYNAMITKI” po swoim show porwała do fit-tańca także reprezentantów sztabu, instytucji i stowarzyszeń.
Mieszkańcy naszej Gminy i Goście bardzo chętnie brali udział w licytacjach przedmiotów i voucherów przekazanych ze Sztabu Głównego WOŚP i przez licznych darczyńców. Najwyższą cenę sprzedaży – 800 zł - uzyskała Konstytucja RP z autografami posła Piotra Zgorzelskiego i marszałka Adama Struzika - ówczesnego wiceprzewodniczącego Zgromadzenia Narodowego, które 2 kwietnia 1997 r. uchwaliło ustawę zasadniczą. Bardzo emocjonująco przebiegały licytacje wszystkich gadżetów sportowych, ale najcenniejsza okazała się koszulka Wisły Płock z autografami zawodników drużyny piłkarskiej. Tradycyjnie duże zainteresowanie towarzyszyło sprzedaży maskotek; wójt Sylwester Ziemkiewicz jako zwycięzca licytacji misia-strażaka przekazał pluszaka do Samorządowego Przedszkola w Radzanowie, zaś miś-policjant zamieszkał u 4-letniego Kacperka.
Nowe miejsce organizacji gminnego finału sprzyjało wielu nowym inicjatywom, wśród których szczególnie podziwiana była Kawiarenka WOŚP przygotowana przez społeczność Samorządowego Przedszkola w Radzanowie. Pyszne ciasta i inne smakołyki, zapach kawy i smakowych herbat w połączeniu z uśmiechem przedszkolaków, mam i cioć z przedszkola skusiły każdego.
Własne stoiska wystawiły ponadto gminne stowarzyszenia; Anielski Kredens w bajkowych stylizacjach prowadził zabawy dla najmłodszych, Wesoła Chatka serwowała pierniczki-serca, a Zakątek nad Słupianką własnoręcznie wykonane ozdoby. Dużym zainteresowaniem cieszył się Kuferek WOŚP, czyli sklepik rozmaitości, którego bogaty asortyment bardzo szybko znalazł swoich nabywców. Z inicjatywy Radnych Gminy Radzanowo atrakcją specjalną tegorocznego finału WOŚP dedykowaną obecnym na finale „Dzieciom Małym i Bez Focha” były postaci Bawidełka, czyli Myszka Miki, Minionek i inne.
Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radzanowie, zorganizowany po raz pierwszy na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Radzanowie, wymagał ogromnego zaangażowania wielu osób i instytucji, z pracownikami szkoły, CKiS i Zakładu Gospodarczego na czele. Samorządowe Przedszkole w Radzanowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie i sekcje Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie współtworzyły program artystyczny niedzielnego koncertu.
Poczęstunek dla wolontariuszy przygotowano dzięki WDH Anna Klekowicka oraz Jolancie i Kazimierzowi Ślepowrońskim. Poza wolontariuszami kwestującymi przy organizacji wydarzenia pracowało kilkunastu wolontariuszy ze Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Radzanowo i Sekcji Wędkarskiej.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na fb CKiS.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl