Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu czerwiec 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 23 1 2 3 4 5 6 7
week 24 8 9 10 11 12 13 14
week 25 15 16 17 18 19 20 21
week 26 22 23 24 25 26 27 28
week 27 29 30
domofony


Spotkanie Wójta z sołtysami

Styczniowe (07.01.2019) spotkanie wójta Sylwestra Ziemkiewicza z sołtysami rozpoczęło się od informacji o planach inwestycyjnych na najbliższe lata  oraz wyzwaniach z jakimi mierzyć się będą polskie samorządy w nadchodzącym czasie.

Wśród strategicznych i najważniejszych inwestycji wójt wymienił m.in.: modernizację dróg gminnych, dalszą rozbudowę kanalizacji, modernizację stacji uzdatniania wody w Dębnikach i rozbudowę szkoły w Rogozinie. Realizacja zaplanowanych inwestycji będzie trudniejsza z uwagi na rosnące koszty bieżące; m.in. zapowiadany wzrost cen energii elektrycznej, rosnące stawki dopłat do transportu publicznego, wysokie koszty robót budowlanych. Także zapowiadane zmiany ustawowe nie są dla samorządów optymistyczne; m.in. możliwość obniżenia  wskaźnika zwrotu podatku dochodowego od osób fizycznych, obniżenie zwrotu środków ze zrealizowanego funduszu sołeckiego, obniżenie o  stawek podatkowych do budowli wiatrakowych, rosnące koszty utrzymania oświaty.
Następnie wójt przypomniał o zbliżających się wyborach na sołtysa, które odbędą się wiosną bieżącego roku podczas zebrań wiejskich.
Sołtysi zostali zaproszeni przez Magdalenę Kosielińską, dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie na Finałowy Koncert WOŚP, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 stycznia br. od godz. 15:00 w hali sportowej w Radzanowie.
Dzielnicowy Posterunku Policji w Radzanowie sierż. szt. Michał Kłosiewski zwrócił uwagę obecnych na osoby bezdomne, które w okresie zimowym mogą potrzebować naszej pomocy. Przestrzegał przez wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, na których warstwa lodu jest przeważnie powierzchniowa i może stanowić zagrożenie zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Przypominał także o niezbędnych w okresie zimowym odblaskach, szczególnie dla rowerzystów i pieszych.
Kierownik Zakładu Gospodarczego Jan Bąbała podał informację na temat bieżącej konserwacji dróg oraz odśnieżania. Obecna na spotkaniu Ewa Wiejas – Nowacka pracownik Urzędu Gminy przybliżyła sołtysom nowe zasady segregacji odpadów oraz zbiórek wielkogabarytowych.
Na koniec głos zabrała Dorota Chętka – doradca z MODR. Przypominała sołtysom m.in. o konieczności wznowienia szkolenia chemizacyjnego dla osób które taki kurs odbyły w 2014 roku lub wcześniej.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl