Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu kwiecień 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 14 1 2 3 4 5 6 7
week 15 8 9 10 11 12 13 14
week 16 15 16 17 18 19 20 21
week 17 22 23 24 25 26 27 28
week 18 29 30
domofony


Spotkanie Wójta z sołtysami

Dzisiejsze spotkanie wójta Sylwestra Ziemkiewicza z sołtysami Gminy Radzanowo rozpoczęto od podsumowania zaawansowania prac realizowanych w ramach tegorocznego Funduszu Sołeckiego. Z przeglądu poszczególnych sołectw wynika, że większość zadań zostało już zrealizowanych, a w kilku przypadkach prace zakończą się w ciągu nadchodzących tygodni.

Kontynuując zagadnienie funduszu sołeckiego wójt przypomniał, że aktualnie odbywają się zebrania z Mieszkańcami w sprawie przyszłorocznych przedsięwzięć. Wśród głosowań w 11 sołectwach większość społeczności wybrała do tej pory inwestycje w infrastrukturę drogową. Kolejne zebrania odbywać się będą do końca września.
W dalszej części wójt Sylwester Ziemkiewicz przedstawił bieżące informacje dot. odszkodowań z tytułu tegorocznej suszy. Rolnicy z terenu Gminy Radzanowo złożyli aż 341 wniosków o szacowanie strat; dokumentacja ta oczekuje obecnie na opinię wojewody. Począwszy od 14 września br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować wnioski o wypłatę odszkodowań. Wysokość odszkodowania uzależniona będzie m.in. od stopnia poniesionych strat i posiadanego ubezpieczenia upraw.
 
Z kolei Magdalena Kosielińska, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie zaprezentowała ręcznie wykonaną tubę ze stali nierdzewnej, która 11 listopada br. zdeponowana ostanie jako „Kapsuła Czasu”. To jedna z inicjatyw w ramach Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości organizowanych lokalnie pod wspólnym hasłem „Gmina Radzanowo dla Niepodległej”.
 
Obecni na spotkaniu dzielnicowi z Posterunku Policji w Radzanowie, w obliczu ostatnich wydarzeń, zaapelowali o zabezpieczenie zbiorników na nieczystości, czyli tzw. „szamb”. W związku z wcześniejszym zapadaniem zmroku przypomnieli również o konieczności stosowania odblasków przez uczestników ruchu drogowego. Wskazali ponadto dwa rejony na terenie gminy, które podlegać będą szczególnej uwadze i działaniom prewencyjno-interwencyjnym tj. rejon sklepu spożywczego na tzw. działkach przy ul. Szkolnej w Radzanowie oraz skrzyżowanie ulic Mazowieckiej i Strażackiej w Rogozinie. Na koniec funkcjonariusze przypomnieli, że obowiązkiem każdego właściciela nieruchomości jest prawidłowe oznaczenie posesji, tak by numeracja widoczna była nie tylko w dzień, ale również nocą. Brak oznaczenia skutkować może m.in. opóźnieniem dojazdu służb ratowniczych. Niezastosowanie się do tego wymogu jest wykroczeniem określonym w art. 64 §1 i §2 Kodeksu wykroczeń.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl