Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu czerwiec 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2
week 23 3 4 5 6 7 8 9
week 24 10 11 12 13 14 15 16
week 25 17 18 19 20 21 22 23
week 26 24 25 26 27 28 29 30
domofony


Sierpniowe spotkanie z sołtysami

Dzisiejsze spotkanie wójta Sylwestra Ziemkiewicza z sołtysami gminy Radzanowo otworzyła prezentacja nowo wybranych sołtysów: Kamili Kędzierskiej z Juryszewa i Grzegorza Olędrzyńskiego z Brochocina.
Pierwszym z omawianych tematów była bieżąca realizacja zadań funduszu sołeckiego; kilka sołectw zamknęło już tegoroczne przedsięwzięcia, pozostałe zakończą podjęte działania na przełomie sierpnia i września. W tym miejscu wójt przypomniał sołtysom, że miesiąc wrzesień to czas organizowania kolejnych zebrań z mieszkańcami gminy Radzanowo, na których zapadną decyzje o kierunkach wydatkowania środków przyszłorocznego funduszu sołeckiego. Szczegółowy terminach wiejskich zebrań na terenie gminy Radzanowo zostanie opublikowany niezwłocznie po ustaleniu dat dla wszystkich 30. sołectw. 

 Sołtysi otrzymali również informację, iż komisja oceniająca klęskę suszy w gminnych gospodarstwach zakończyła pracę w terenie. Przyjęto 321 wniosków, które wraz z wykonanymi oględzinami posłużą do przygotowania protokołu zbiorczego. 
Prezentując kalendarz nadchodzących wydarzeń wójt Sylwester Ziemkiewicz zaprosił sołtysów na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia obelisku z tablicą pamiątkową, jaka stanie na dziedzińcu Szkoły Podstawowej w Radzanowie. Uroczystości rozpocznie msza święta w intencji bohaterów poległych w walce o wolność Ojczyzny w kościele pw. św. Floriana w Radzanowie (01 września br., godz. 10:00). To wydarzenie mieści się w kalendarium Gminnych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. 
Z kolei Magdalena Kosielińska, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie zachęcała sołtysów do udziału w Radzanowskim Festynie, jaki zostanie zorganizowany w dniu 18 sierpnia br. na boisku sportowym w Radzanowie. To wydarzenie plenerowe zyskało patronat wójta gminy Radzanowo Sylwestra Ziemkiewicza i obejmuje jubileusz 20-lecia GLKS Polonia Radzanowo, turniej sportowo-zręcznościowy „Sołtysiada” oraz występy artystyczne i atrakcje towarzyszące. Całość dedykowana jest charytatywnemu wsparciu dla mieszkanki naszej gminy pięcioletniej Alicji Woja, chorej na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Szczególnej uwadze sołtysów dyrektor CKiS polecała Sołtysiadę, czyli organizowany po raz pierwszy konkurs dla mieszanych drużyn sołeckich. 
Obecni na spotkaniu dzielnicowi z radzanowskiego Posterunku Policji przestrzegali przed nasilonym w ostatnim czasie zjawiskiem kradzieży, zwłaszcza kradzieży dokonywanych w czasie prowadzonych przez rolników prac polowych. Łupem złodziei padają akumulatory, olej napędowy, części zamienne. Przypomnieli również o bezpieczeństwie w czasie prac gospodarskich oraz podczas wypoczynku, ze szczególnym uwzględnieniem wypoczynku przy lokalnych akwenach wodnych.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl