Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu wrzesień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30
domofony


Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze 2018

Po dwóch latach przerwy rywalizacja sportowo-pożarnicza strażaków z gminnych jednostek OSP powróciła na unowocześnione boisko sportowe w Radzanowie. Niedzielna aura przywitała uczestników i publiczność Gminnych Zawodów Pożarniczych pięknym słońcem i lekkim powiewem wiatru. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał wójt Sylwester Ziemkiewicz, życząc startującym wspaniałych wyników, z biciem rekordów włącznie.

Prezentację nabytych umiejętności rozpoczęły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Radzanowa, dziewczęca i chłopięca. Występ młodych zawodników zawsze cieszy się zainteresowaniem zgromadzonej publiczności, która i tym razem zadbała o gorący doping i gromkie brawa. Osiągnięte wyniki przeszły jednak najśmielsze oczekiwania i zawodników, i kadry przygotowującej. Debiutująca w zawodach drużyna MDP dziewcząt, zawiązana zaledwie dwa tygodnie temu, osiągnęła łącznie 982,4 pkt, zaś drużyna MDP chłopców wynikiem 1011,55 pkt zaprezentowała się na poziomie wojewódzkim.
 sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych przewidzianych dla drużyn pożarniczych w szranki stanęły 2 drużyny kobiece oraz 5 drużyn męskich. Sprawność fizyczna i sportowy duch rywalizacji pozwolił druhnom OSP z Radzanowa pokonać rywalki z OSP Woźniki. Obrona ubiegłorocznego tytułu najlepszej drużyny kobiecej w gminie Radzanowo oznacza równocześnie prawo startu w zawodach powiatowych.
Również wśród drużyn męskich ubiegłoroczni triumfatorzy z OSP Juryszewo obronili tytuł najlepszej drużyny męskiej w gminie Radzanowo. Zwycięstwa tej formacji to w zasadzie już wieloletnia tradycja, potwierdzona wynikami punktowymi na poziomie ogólnopolskim(ćwiczenie bojowe 35,5 sekund, bez punktów karnych / sztafeta  59,2 s). Pozostałe miejsca zajęły kolejno jednostki: OSP Radzanowo, OSP Szczytno, OSP Woźniki i OSP Nowe Boryszewo.
Sędzią głównym tegorocznych zawodów był st. kap. Edward Mysera. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: mł. bryb. Rafał Szrajber, st. kpt. Michał Sobociński, mł. asp. Łukasz Szymański i  Andrzej Smolczewski.
Na zakończenie wójt Sylwester Ziemkiewicz podziękował wszystkim druhnom i druhom za wspaniałą rywalizację w duchu fair play oraz za widowiskową prezentacsprawności fizycznej i zdobytych umiejętności bojowych. Do tych gratulacji i nagrodzenia zwycięzców przyłączyli się także: Jolanta Sochacka - przewodnicząca Rady Gminy Radzanowo, Jacek Gackowski – Prezes Gminnego Oddziału Związku OSP RP, Krzysztof Bijata – Komendant Gminnego Oddziału Związku OSP RP, Wiceprezesi Gminnego Oddziału Związku OSP RP Hubert Pietrasiak i Marek Tokarski oraz radni powiatowi Paweł Jakubowski i Paweł Tokarski.
Wszystkim startującym w tegorocznych zawodach gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za wspaniałe emocje i podjętą walkę sportową. Zwycięskim drużynom życzymy powodzenia w zawodach powiatowych.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.     
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl