Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu luty 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3
week 6 4 5 6 7 8 9 10
week 7 11 12 13 14 15 16 17
week 8 18 19 20 21 22 23 24
week 9 25 26 27 28
domofony


Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze 2018

Po dwóch latach przerwy rywalizacja sportowo-pożarnicza strażaków z gminnych jednostek OSP powróciła na unowocześnione boisko sportowe w Radzanowie. Niedzielna aura przywitała uczestników i publiczność Gminnych Zawodów Pożarniczych pięknym słońcem i lekkim powiewem wiatru. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał wójt Sylwester Ziemkiewicz, życząc startującym wspaniałych wyników, z biciem rekordów włącznie.

Prezentację nabytych umiejętności rozpoczęły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Radzanowa, dziewczęca i chłopięca. Występ młodych zawodników zawsze cieszy się zainteresowaniem zgromadzonej publiczności, która i tym razem zadbała o gorący doping i gromkie brawa. Osiągnięte wyniki przeszły jednak najśmielsze oczekiwania i zawodników, i kadry przygotowującej. Debiutująca w zawodach drużyna MDP dziewcząt, zawiązana zaledwie dwa tygodnie temu, osiągnęła łącznie 982,4 pkt, zaś drużyna MDP chłopców wynikiem 1011,55 pkt zaprezentowała się na poziomie wojewódzkim.
 sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych przewidzianych dla drużyn pożarniczych w szranki stanęły 2 drużyny kobiece oraz 5 drużyn męskich. Sprawność fizyczna i sportowy duch rywalizacji pozwolił druhnom OSP z Radzanowa pokonać rywalki z OSP Woźniki. Obrona ubiegłorocznego tytułu najlepszej drużyny kobiecej w gminie Radzanowo oznacza równocześnie prawo startu w zawodach powiatowych.
Również wśród drużyn męskich ubiegłoroczni triumfatorzy z OSP Juryszewo obronili tytuł najlepszej drużyny męskiej w gminie Radzanowo. Zwycięstwa tej formacji to w zasadzie już wieloletnia tradycja, potwierdzona wynikami punktowymi na poziomie ogólnopolskim(ćwiczenie bojowe 35,5 sekund, bez punktów karnych / sztafeta  59,2 s). Pozostałe miejsca zajęły kolejno jednostki: OSP Radzanowo, OSP Szczytno, OSP Woźniki i OSP Nowe Boryszewo.
Sędzią głównym tegorocznych zawodów był st. kap. Edward Mysera. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: mł. bryb. Rafał Szrajber, st. kpt. Michał Sobociński, mł. asp. Łukasz Szymański i  Andrzej Smolczewski.
Na zakończenie wójt Sylwester Ziemkiewicz podziękował wszystkim druhnom i druhom za wspaniałą rywalizację w duchu fair play oraz za widowiskową prezentacsprawności fizycznej i zdobytych umiejętności bojowych. Do tych gratulacji i nagrodzenia zwycięzców przyłączyli się także: Jolanta Sochacka - przewodnicząca Rady Gminy Radzanowo, Jacek Gackowski – Prezes Gminnego Oddziału Związku OSP RP, Krzysztof Bijata – Komendant Gminnego Oddziału Związku OSP RP, Wiceprezesi Gminnego Oddziału Związku OSP RP Hubert Pietrasiak i Marek Tokarski oraz radni powiatowi Paweł Jakubowski i Paweł Tokarski.
Wszystkim startującym w tegorocznych zawodach gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za wspaniałe emocje i podjętą walkę sportową. Zwycięskim drużynom życzymy powodzenia w zawodach powiatowych.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl