Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu styczeń 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31
domofony


APEL O RACJONALNE KORZYSTANIE Z WODY

Szanowni Mieszkańcy Gminy Radzanowo!
 Utrzymujące się od kilku tygodni wysokie temperatury wraz z brakiem opadów atmosferycznych wskazują, że na terenie całego Mazowsza mamy już do czynienia ze zjawiskiem suszy. Zwracam się więc do Państwa ponownie z apelem o racjonalne wykorzystanie wody. 

 

Na gminnych stacjach uzdatniania wody w Ciółkówku, Juryszewie i Radzanowie – Dębnikach z miesiąca na miesiąc obserwujemy wzrost rozbioru wody, a ostatnie pomiary wskazują nawet jego podwojenie: 

 
Nasze stacje uzdatniania wody produkują wodę na maksymalnych możliwościach technicznych i wynikających z posiadanych pozwoleń. Na bieżąco wykorzystujemy możliwość przepinania sieci pomiędzy trzema stacjami oraz zbiorniki gromadzące niezbędne zapasy. Urządzenia działają tak, by zapewnić wszystkim mieszkańcom dostęp do wody na poziomie zgodnym z obowiązującymi normami. Niestety gwałtowny kilkugodzinny rozbiór powoduje spadek ciśnienia sieci lub okresowo brak wody. Dochodzi do tego szczególnie w okresie popołudniowym i wieczornym. Jest to zrozumiałe, po upalnym dniu chcemy skorzystać z kąpieli czy też napoić zwierzęta w gospodarstwie.Na chwilę obecną nie chcemy podejmować decyzji o codziennych przerwach w dostawach wody, jak robią to inne samorządy. Równocześnie podjęliśmy decyzję o zaniechaniu podlewania gminnych terenów zielonych wodą z sieci, by nie zwiększać zużycia dobowego.
 
Ponawiam więc apel o rozważne, oszczędne, a przede wszystkim odpowiedzialne korzystanie z wody. Nalegam, by w okresie panujących upałów i suszy, wykorzystywać ją wyłącznie do celów sanitarnych i spożywczych, by nie podlewać przydomowych ogródków, trawników i upraw, a także nie napełniać basenów. To w główniej mierze od nas wszystkich zależy, jak racjonalnie wykorzystywana jest woda. Nawet największe upały nie generują przecież zużycia spożywczego, czy sanitarnego na poziomie dwukrotnie wyższym od standardowo rejestrowanego.
 
 

                                                                  Wójt Gminy Radzanowo

(-) Sylwester Ziemkiewicz

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl