Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31
domofony


III Piknik Patriotyczny w Radzanowie

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to polskie święto narodowe, które od trzech lat celebrujemy w Gminie Radzanowo w scenerii plenerowej Parku im. Jana Kochanowskiego. Konkursy z wiedzy o Polsce, gminie Radzanowo, tradycjach, legendach i historii naszego kraju nie tylko uczą, ale także uświadamiają, że ojczyzna zaczyna się w okolicy. To od nas zależy, jak świętujemy ważne rocznice, jak dbamy o polską mowę, przyrodę, zabytki, czy zwyczaje. 

Tegoroczna odsłona Pikniku Patriotycznego była również atrakcją dla miłośników biegania oraz zorganizowanego po raz pierwszy marszu Nordic Walking. W biegu dziecięcym miejsca medalowe zajęli kolejno: Łukasz Mikołajczyk, Zuzanna Bąkowska i Amelia Cyparska. Honorowy medal otrzymał także najmłodszy zawodnik – Wojtuś Śnitka, trzylatek. Wśród kobiet zwyciężyły: Monika Wiśniewska, Monika Brulińska i Katarzyna Latarska, zaś wśród mężczyzn: Gabriel Leszczyński, Marcin Cyparski i Dominik Mikołajczyk. Najważniejszym reprezentantem naszej gminy w II Biegu Radzanowskim był Wójt Sylwester Ziemkiewicz, który zaprosił do rywalizacji sportowej także swoją żonę, Olgę Ziemkiewicz; obydwoje bez problemu pokonali blisko 5-kilometrowy dystans. Z kolei w marszu Nordic Walking silne reprezentacje wystawiły dwa gminne stowarzyszenia tj. Anielski Kredens z Rogozina i Przyjaciele Gminy Radzanowo. Miejsca premiowane zajęły: Małgorzata Słomińska (I), Iweta Burna (II) oraz Joanna Kasperczak & Monika Modlińska (ex aequo III).
Obecni na pikniku Mieszkańcy i Goście brali udział w licznych konkursach intelektualnych, zmaganiach sportowych i innych atrakcjach. Nie zabrakło wspólnej biesiady grillowej i smacznego polskiego rosołu. Każdy uczestnik miał również szansę na zdobycie nagrody patriotycznej, gdyż tradycyjnie organizatorzy rozlosowali wśród uczestników 15 biało-czerwonych flag.
Inicjatorami radzanowskich pikników patriotycznych są członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Radzanowo oraz Sekcji Wędkarskiej przy CKiS. Tegoroczna edycja wpisała się w kalendarium wydarzeń organizowanych pod hasłem „Gmina Radzanowo dla Niepodległej”, czyli Gminnych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: e6x093ghd2
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl