Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu marzec 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31
domofony


III Piknik Patriotyczny w Radzanowie

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to polskie święto narodowe, które od trzech lat celebrujemy w Gminie Radzanowo w scenerii plenerowej Parku im. Jana Kochanowskiego. Konkursy z wiedzy o Polsce, gminie Radzanowo, tradycjach, legendach i historii naszego kraju nie tylko uczą, ale także uświadamiają, że ojczyzna zaczyna się w okolicy. To od nas zależy, jak świętujemy ważne rocznice, jak dbamy o polską mowę, przyrodę, zabytki, czy zwyczaje. 

Tegoroczna odsłona Pikniku Patriotycznego była również atrakcją dla miłośników biegania oraz zorganizowanego po raz pierwszy marszu Nordic Walking. W biegu dziecięcym miejsca medalowe zajęli kolejno: Łukasz Mikołajczyk, Zuzanna Bąkowska i Amelia Cyparska. Honorowy medal otrzymał także najmłodszy zawodnik – Wojtuś Śnitka, trzylatek. Wśród kobiet zwyciężyły: Monika Wiśniewska, Monika Brulińska i Katarzyna Latarska, zaś wśród mężczyzn: Gabriel Leszczyński, Marcin Cyparski i Dominik Mikołajczyk. Najważniejszym reprezentantem naszej gminy w II Biegu Radzanowskim był Wójt Sylwester Ziemkiewicz, który zaprosił do rywalizacji sportowej także swoją żonę, Olgę Ziemkiewicz; obydwoje bez problemu pokonali blisko 5-kilometrowy dystans. Z kolei w marszu Nordic Walking silne reprezentacje wystawiły dwa gminne stowarzyszenia tj. Anielski Kredens z Rogozina i Przyjaciele Gminy Radzanowo. Miejsca premiowane zajęły: Małgorzata Słomińska (I), Iweta Burna (II) oraz Joanna Kasperczak & Monika Modlińska (ex aequo III).
Obecni na pikniku Mieszkańcy i Goście brali udział w licznych konkursach intelektualnych, zmaganiach sportowych i innych atrakcjach. Nie zabrakło wspólnej biesiady grillowej i smacznego polskiego rosołu. Każdy uczestnik miał również szansę na zdobycie nagrody patriotycznej, gdyż tradycyjnie organizatorzy rozlosowali wśród uczestników 15 biało-czerwonych flag.
Inicjatorami radzanowskich pikników patriotycznych są członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Radzanowo oraz Sekcji Wędkarskiej przy CKiS. Tegoroczna edycja wpisała się w kalendarium wydarzeń organizowanych pod hasłem „Gmina Radzanowo dla Niepodległej”, czyli Gminnych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl