Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu luty 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3
week 6 4 5 6 7 8 9 10
week 7 11 12 13 14 15 16 17
week 8 18 19 20 21 22 23 24
week 9 25 26 27 28
domofony


26 Finał WOŚP w Radzanowie

W niedzielę 14 stycznia br. gmina Radzanowo po raz kolejny zagrała dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rekordowa liczba kwestujących wolontariuszy, koncert finałowy z występami różnorodnych grup artystycznych, imponujący katalog przedmiotów przekazanych do sprzedaży na rzecz WOŚP, stoiska lokalnych stowarzyszeń oraz aktywny udział zgromadzonej publiczności przełożyły się na emocjonujące przeżycia artystyczne oraz rewelacyjny wynik finansowy: 23.589,23 zł. 

To ponad 6,1 tys. złotych więcej niż zebraliśmy przed rokiem. Od wczesnych godzin porannych na ulicach naszych miejscowości kwestowało aż 50 wolontariuszy. O ich bezpieczeństwo dbali rodzice, opiekunowie oraz policjanci radzanowskiego komisariatu. Chwilę po godzinie 15:00 w sali widowiskowej CKiS rozpoczął się koncert finałowy, podczas którego różne zespoły i grupy artystyczne prezentowały się tłumnie zgromadzonej publiczności. Między występami małych i dużych artystów przeprowadzano sprzedaż cennych przedmiotów i drobnostek, z których dochód przekazywano na rzecz 26. Finału WOŚP. Prawdziwą perłą w zbiorze sprzedanych przedmiotów okazała się kaligrafowana „Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku”, której strona tytułowa zawierała autografy czołowych polityków i samorządowców. Przekazana została na cel charytatywny WOŚP przez Piotra Zgorzelskiego, Posła na Sejm RP. Chętni na posiadanie tej wspaniałej publikacji prześcigali się w propozycjach cenowych; ostatecznie najcenniejszy w Radzanowie fant sprzedany został za niebagatelną sumę 1200,00 zł. Wiele emocji towarzyszyło również sprzedaży maskotek, zwłaszcza misia-strażaka, misia-policjanta i misia-żołnierza, które tradycyjnie przekazane zostały przez zwycięzców do gminnych przedszkoli. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również foto-obrazy, czyli przeniesione na płótno zdjęcia zakątków gminy Radzanowo. Wśród pozostałych fantów największe ceny uzyskały: piłka z autografami płockich szczypiornistów, dzień w fotelu wójta gminy Radzanowo, dzień w fotelu starosty płockiego oraz kolekcja srebrnych monet z wizerunkami klasycznych motocykli. Sporą dawkę zabawy wywołała rywalizacja o dyrygowanie chórem; wygrana zrealizowana została od razu podczas niedzielnego koncertu. Nad zliczaniem zebranych w gminie Radzanowo środków finansowych czuwała specjalnie powołana w sztabie komisja, która pracowała wytrwale do późnych godzin nocnych, a w czasie koncertu na bieżąco podawała komunikaty finansowe. Nie mogło zabraknąć oczywiście "Światełka do Nieba", czyli pokazu sztucznych ogni. W tym roku fajerwerki ufundowali Tomasz Opólski i firma Eko-Benz sp. z o.o. Stacja Paliw w Radzanowie. 26. Finał WOŚP wspomaga wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Zgromadzone środki przeznaczane będą przede wszystkim na nowoczesne wyposażenie oddziałów neonatologicznych oraz ogólnopolskie programy medyczne. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radzanowie wymagał ogromnego zaangażowania wielu osób i instytucji. Jedni współtworzyli niedzielny koncert, inny sfinansowali poczęstunek dla wolontariuszy, a jeszcze inni zadbali o szczegóły techniczne i organizacyjne. W załączeniu prezentujemy fotorelację wydarzenia oraz specjalne podziękowanie Szefa Sztabu WOŚP w Radzanowie i wójta gminy Radzanowo Sylwestra Ziemkiewicza.
Fot. A. Ziemkiewicz, A. Rutkowska, M. Popiołek

Podziękowanie 

26 Finał WOŚP w Radzanowie w fotorelacji Jerzego Góralczyka

FOTO


 

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl