Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31
domofony


Wieczór Wigiliny Koła Nr 10 ZERiI w Radzanowie

W sobotni wieczór Seniorzy zrzeszeni w Kole Nr 10 Związku ERiI w Radzanowie zorganizowali w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu tradycyjne spotkanie wigilijne. Uroczystość poprzedziła msza święta odprawiona przez ks. proboszcza Franciszka Stepnowskiego oraz ks. Piotra Szlufika, który w parafii św. Floriana prowadził tegoroczne rekolekcje adwentowe.

Wieczerza wigilijna radzanowskich Seniorów jest zawsze pełna wzruszeń, życzliwości i wspaniałych życzeń. Przywołuje się wspomnienia o tych, którzy odeszli, oddając im cześć chwilą ciszy i zapaleniem znicza. Symbolicznie pozdrawia się także nieobecnych, którym stan zdrowia lub inne przeszkody uniemożliwiły przybycie. W atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadził obecnych wspaniały wstęp Chóru Złota Jesień pod batutą Roberta Majewskiego. Nowe aranżacje w wykonaniu Tomasza Sarniaka szybko zachęciły wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd. 

Seniorzy otrzymali wiele życzeń świąteczno-noworocznych od zaproszonych gości. Wójt gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz życzył, by święta upłynęły w atmosferze radości i spokoju, z wiarą, nadzieją i miłością. Podziękował Seniorom za to, że od wielu lat wyznaczają wzorzec bezinteresownego działania na rzecz drugiego człowieka. Adam Pietrzak, w imieniu własnym i wszystkich Radnych Gminy Radzanowo, życzył zdrowia, pomyślności i rodzinnych świąt. Rekolekcjonista ks. Piotr Szlufik mówił o błogosławieństwach, jakie ludziom niesie Narodzenie Dzieciątka Jezus. Z kolei ks. Franciszek Stepnowski, wyznał, że istotą każdego świętowania jest dar czasu - czasu na bycie razem, czasu na wspólną rozmowę, czasu na bliskość. „Czas to również miłość, która prostuje najbardziej kręte drogi. Cieszmy się więc, że otrzymaliśmy od Boga ten dar czasu, bo my tu dziś jesteśmy i mamy możliwość przeżycia wspólnej wigilii ”. Życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności złożył także Paweł Tokarski, Radny Powiatu Płockiego. Prowadząca spotkanie Barbara Syzdół, Przewodnicząca Koła Nr 10 odczytała również listy z życzeniami przesłane dla radzanowskich Seniorów przez Piotra Zgorzelskiego Posła na Sejm RP, Jadwigę Korneszczuk – Przewodniczącej Okręgowego Związku ERiI w Płocku, Pawła Jakubowskiego – Radnego Rady Powiatu oraz ks. dr Janusza Wiśniewskiego.

Magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia czuło się podczas łamania opłatkiem. Składane życzenia i uściski wywoływały wiele wzruszeń, radości, a niekiedy nawet „łezkę w oku”. Dopełnieniem wieczoru była wspólna wieczerza wigilijna, z potrawami samodzielnie przygotowanymi przez Panie z Koła nr 10.

GALERIA fot. A. Ziemkiewicz, R. Karwowski, J. Góralczyk
Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: e6x093ghd2
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl