Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30
domofony


Jubileusz "Złotych Godów"

W sali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie miała dziś miejsce niezwykle wzruszająca uroczystość. Osiem par małżeńskich z terenu naszej gminy przyjęło medale Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie.

Jak pisał Konstanty Ildefons Gałczyński: „Nie wystarczy pokochać. Trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”. Takiemu wyzwaniu sprostali tegoroczni Jubilaci, wśród których znaleźli się: Czesława i Zygmunt Kaczyńscy, Lidia i Lucjan Kłysiak, Grażyna i Szczepan Kopyt, Anna i Henryk Mioduscy, Kazimiera i Stefan Nowaccy, Danuta i Stanisław Pejta, Sabina i Tadeusz Wachol oraz Janina i Ryszard Żaglewsy. Wspólna życiowa droga, trwająca nieprzerwalnie od pół wieku to zarówno czas miłości, wzajemnego wsparcia, zaufania, radości i wzruszeń. To także troski dnia codziennego, borykanie się z różnymi przeciwnościami losu, wyrzeczenia i kompromisy. Wzajemny szacunek i odpowiedzialność za drugiego człowieka to cechy, które jednak pomagają budować trwałe związki, a dzisiejsza uroczystość jest dowodem na to, że złożona w dniu ślubu przysięga jest niezwykle silnym węzłem, łączącym dwoje ludzi na całe życie.
Ceremonii dekorowania medalami Dostojnych Jubilatów dokonali Agnieszka Grabarczyk, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Sylwester Ziemkiewicz, Wójt Gminy Radzanowo. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także ks. Franciszek Stepnowski i ks. Janusz Wiśniewski. Wzruszonym Małżonkom towarzyszyli członkowie najbliższej rodziny. Składano życzenia i gratulacje. Nie zabrakło okolicznościowego tortu, a także wspólnych zdjęć. Uroczystość umilił zebranym występ Natalii Kobielskiej, podopiecznej CKiS.
Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne życzenia i gratulujemy tak zacnego jubileuszu.

 
Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: e6x093ghd2
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl