Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu kwiecień 2020 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 14 1 2 3 4 5
week 15 6 7 8 9 10 11 12
week 16 13 14 15 16 17 18 19
week 17 20 21 22 23 24 25 26
week 18 27 28 29 30
domofony


Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w naszej gminie

Dziś w sali bankietowej Złota Komnata w Brochocinie, 38 par z terenu Gminy Radzanowo obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Agnieszka Grabarczyk – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Radzanowie przywitała świętujące Złote Gody pary małżeńskie: Danutę i Juliana Bąbała, Urszulę i Stanisława Benirowskich, Mariannę i Stanisława Berlińskich, Mariannę i Adama Bileckich, Józefę i Zygmunta Błaszczak, Jadwigę i Antoniego Brykała, Teresę i Jana Baranowskich, Teresę i Jana Fijałkowskich, Zofię i Tadeusza Gaworskich, Danutę i Jana Grabowskich, Genowefę i Czesława Giermasińskich, Mariannę i Józefa Jaszczak, Irenę i Henryka Jakubowskich, Jadwigę i Stanisława Kraska, Danutę i Adama Kruk, Kazimierę i Zdzisława Kopczyńskich, Zofię i Zygmunta Marczewskich, Henrykę i Leona Markiewicz, Genowefę i Czesława Machowskich, Mariannę i Bolesława Olszewskich, Stanisławę i Pawła Pankowskich, Annę i Stanisława Puszcz, Janinę i Wacława Rozumek, Domicelę i Jana Szczodrowskich, Zofię i Mieczysława Śmiechowskich, Janinę i Piotra Trzcińskich, Teresę i Stanisława Wójtowicz, Henrykę i Janusza Żochowskich.

Z 38 par na zaproszenie odpowiedziały 28 pary.
Wróciły wspomnienia sprzed lat. Jubilatom uroczyście wręczono medale, dyplomy, upominki oraz kwiaty.
-Te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla  młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. To dowód na to, ze jesteście niezwykłymi ludźmi, którzy potrafili przeżyć ze sobą pól wieku w chwilach radosnych i smutnych, dobrych i złych. Przeciwności losu i odmienność charakterów nie zburzyły Waszych więzi i uczuć - mówił podczas uroczystości Tadeusz Pokorski, wójt gminy Radzanowo.
Gospodarz gminy podkreślał, że w związkach małżeńskich jubilatów zapewne dominowały zasady, bez których trudno byłoby przetrwać tyle lat, a mianowicie szczerość i wierność – Życzliwość i zaufanie cementują pary małżeńskie i umacniają miłość, ważną w małżeństwie – zaznaczał Tadeusz Pokorski.
W imieniu Rady Gminy Radzanowo życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności jubilatom złożyła również Przewodnicząca Rady Gminy - Jolanta Sochacka.
Wójt w imieniu prezydenta RP odznaczył jubilatów medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Małżonkowie otrzymali również dyplomy gratulacyjne, upominki oraz kwiaty. Uroczyście odśpiewano „Sto lat” i symboliczną lampką szampana wzniesiono toast za zdrowie jubilatów, nie zabrakło również weselnego tortu.
Aby podkreślić niezwykły charakter uroczystości zespół w składzie Tomasz Zalewski – nauczyciel Publicznego Gimnazjum w Radzanowie oraz uczennice:  Luiza Janiak, Iwona Umińska, Aleksandra Grabarczyk, Klaudia Woroniecka wspólnie przygotowali muzyczne życzenia dla Jubilatów. Występ nagrodzono gromkimi brawami.

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  

Link do strony miejscowości: 
Rogozino.eu
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: /e6x093ghd2/skrytka
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl