Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu październik 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 44 29 30 31
domofony


Dzień Seniora 2017

Mieszkańcy gminy Radzanowo zrzeszeni w Kole Nr 10 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radzanowie spotkali się w sobotę, by celebrować „Dzień Seniora”. Tegoroczna uroczystość miała wyjątkowy charakter, gdyż na ten sam termin zwołane zostało także walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze.

Pierwsza część uroczystości była okazją do podsumowania pięcioletniej kadencji Zarządu, którego wielokierunkowe działania omówiła Barbara Syzdół, dotychczasowa przewodnicząca. Przystępując do głosowania, członkowie Koła Nr 10 nie mieli najmniejszych wątpliwości, że aktywna postawa Zarządu, podejmowane inicjatywy i systematyczny rozwój organizacji są najlepszym potwierdzeniem, tego, że „zwycięskiego składu się nie zmienia”. Seniorzy obecni na sobotnim zebraniu jednomyślnie zdecydowali, by kolejną kadencję przewodniczył Im zarząd w składzie: Barbara Syzdół (przewodnicząca), Otylia Majewska (wiceprzewodnicząca), Bożenna Sornat (sekretarz), Wiesława Bujalska (skarbnik) oraz Irena Witkowska, Wacław Bujalski, Ryszard Zacharski, Jerzy Góralczyk (członkowie zarządu).
Obchody Dnia Seniora to jedna z najważniejszych okazji do tego, by wyrazić zapewnienie, że w gminie Radzanowo osoby starsze, nieaktywne zawodowo, czasem schorowane, bądź żyjące na co dzień w zaciszu własnych domów są niezwykle ważną grupą naszej społeczności. Wójt Sylwester Ziemkiewicz zapewnił, że wspólnie z radnymi nadal będzie angażował się we wszystkie inicjatywy, które pomagają w codziennym życiu Seniorów, ale również w działania przeciwdziałające wykluczeniom i tworzącym warunki do Ich rozwoju, integracji, czy samorealizacji. Wyrazem tego może być chociażby podjęta kilka tygodni temu decyzja o przystąpieniu gminy Radzanowo do utworzenia Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jest to organizacja, dzięki której osoby w wieku 50+ będą miały możliwość korzystania z dwuletniego cyklu różnotematycznych zajęć dydaktycznych, rekreacyjnych i krajoznawczych. Wójt przypomniał, że deklaracje udziału w PPUTW można składać w siedzibie Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie oraz w Filii Biblioteki Gminnej w Rogozinie.
Wójt Sylwester Ziemkiewicz i Jolanta Sochacka, przewodnicząca rady gminy Radzanowo pogratulowali wybranemu Zarządowi Koła Nr 10. Przekazując na ręce Barbary Syzdół kosz pięknych kwiatów, wyrazili również swój podziw i uznanie dla przewodniczącej radzanowskiej organizacji za ponad 18-letnią służbę drogiemu człowiekowi. Na tę doniosłą okoliczność list adresowany do Pani Syzdół skierował również Piotr Zgorzelski, poseł na Sejm RP. Podziękowania za prężną działalność i inicjatywy ukierunkowane na integrację i aktywizację środowiska Seniorów złożył ponadto w imieniu własnym i starosty płockiego Mariusza Bieńka, Paweł Jakubowski – radny powiatu. O tym, że spotkania z seniorami są zawsze pełne pozytywnych emocji i wzruszeń powiedziała Magdalena Kosielińska, dyrektor CKiS. Wiele pochwał pod adresem obecnych Seniorów kierowała Jadwiga Korneszczuk, przewodnicząca Zarządu Okręgowego ZERiI, która działalność Koła Nr 10 uznaje za wzorcową. Słowa uznania wyrazili także przedstawiciele Banku Żywności w Płocku, Marek Kuczyński - prezes i Aldona Cybulska – wiceprezes, którzy wręczyli dyplomy Seniorom uczestniczącym w akcjach zbiórki żywności dla najuboższych.    
Zarząd Koła Nr 10 wręczył podziękowania wszystkim osobom, instytucjom i sponsorom, które na co dzień organizacyjnie i finansowo wspierają działania i potrzeby Seniorów gminy Radzanowo.    

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
e-PUAP: e6x093ghd2
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl