Profesjonalny monitoring
poprzednim miesiącu lipiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 26 1
week 27 2 3 4 5 6 7 8
week 28 9 10 11 12 13 14 15
week 29 16 17 18 19 20 21 22
week 30 23 24 25 26 27 28 29
week 31 30 31
domofony


Otwarcie Drogi Powiatowej nr 2939W relacji Białkowo-Szczytno

W sobotnie popołudnie (30. września) odbyło się symboliczne otwarcie drogi powiatowej nr 2939W relacji Białkowo-Szczytno po procesie gruntownej modernizacji. Inwestycja przebudowy i utwardzenia tej trasy w technologii asfaltowej prowadzona była przez Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe PRIMA w okresie od kwietnia do lipca br. 

Przedsięwzięcie kosztowało prawie 1 140 tys. zł i było współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Płocku i gminę Radzanowo, która na mocy zawartego porozumienia przekazała kwotę 350 tys. zł. Blisko 3-kilometrowy odcinek trasy Białkowo-Szczytno stanowi od lat wyczekiwany i niezwykle ważny lokalnie szlak komunikacyjny, łączący tereny gminy Radzanowo z gminą Słupno oraz miastem Płock. Nie dziwi więc fakt, że sobotnia uroczystość zgromadziła licznie mieszkańców Białkowa, Szczytna i innych pobliskich miejscowości. Także wśród przedstawicieli władz samorządowych różnych szczebli znaleźli się m.in. Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Mariusz Bieniek – starosta płocki, Sylwester Ziemkiewicz – wójt gminy Radzanowo, Marcin Błaszczyk – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku, radni powiatowi Paweł Jakubowski, Paweł Tokarski i Tomasz Duda oraz radni gminy Radzanowo z przewodniczącą Jolantą Sochacką na czele. Uroczystość rozpoczęła się ceremonią poświęcenia drogi, jaką poprowadzili proboszczowie Zbigniew Cichewicz i Franciszek Stepnowski. Marszałek Adam Struzik przyznał, że inwestycje drogowe realizowane w partnerstwie samorządów różnych szczebli są godne podziwu i naśladowania. Takie przedsięwzięcia, jak modernizacja drogi Białkowo-Szczytno dowodzą, że możliwe są porozumienia władz lokalnych, bez względu na przekonania polityczne. Takiej postawy samorządowców, dbających o dobro społeczne oczekuje społeczeństwo. Starosta Mariusz Bieniek przyznał, że deklaracja współfinansowania przedsięwzięcia z budżetu gminy oraz postawa wójta gminy Radzanowo i radnego Kazimierza Gajewskiego, którzy bardzo aktywnie zabiegali o tę inwestycję, przełożyły się na jednomyślność w głosowaniu wszystkich radnych powiatowych. Z kolei wójt Sylwester Ziemkiewicz przypomniał, że strategia trwającej kadencji skupia się bardzo mocno na inwestycjach drogowych. Stąd licznie składane wnioski o wsparcie ze środków unijnych i dotacji krajowych, współfinansowanie z budżetu gminy Radzanowo modernizacji dróg powiatowych, czy inwestycje własne tzn. finansowane wyłącznie z budżetu gminy. Przewodnicząca Jolanta Sochacka zapewniła, że radni gminni zawsze kierują się dobrem lokalnych społeczności, a inwestycje w tak ważne szlaki komunikacyjne, jak trasa Szczytno-Białkowo zawsze spotykają się z jednomyślnością. Inni zaproszeni goście gratulowali Mieszkańcom skutecznych przedstawicieli samorządowych i życzyli bezpiecznego korzystania z nowoczesnej drogi. Oficjalne otwarcie drogi relacji Białkowo-Szczytno było okazją do wykonania pamiątkowego zdjęcia oraz do symbolicznego przejazdu kolumny samochodów prowadzonej przez wóz bojowy OSP Szczytno.
 

Radzanowo  

Urząd Gminy Radzanowo

ul. Płocka 32
09-451 Radzanowo
Zobacz na mapie  
 

Kontakt

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.     
tel.  (24) 369 50 10
fax. (24) 369 50 11
 
Wszystkie prawa zastrzeżone © Urząd Gminy Radzanowo Projekt i wykonanie: HEDEA.pl